nielisz.tv

Zachowajmy ostrożność na drodze

dodano: 02 maja 2017, źródło: www.lubelska.policja.gov.pl

Zamojscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzeń drogowych do jakich doszło wczoraj na terenie miasta i powiatu. W Górze Grabowiec 20-letnia kierująca volkswagenem na zakręcie straciła panowanie nad pojazdem i wjechała do rowu. W Zamościu, na skrzyżowaniu ulic Sadowej z Dzieci Zamojszczyzny zderzyły się dwa osobowe pojazdy. Kobieta i jej niespełna dwuletnie dziecko trafili do szpitala. Policjanci apelują o rozwagę na drogach!

Do pierwszego ze zdarzeń doszło po godz. 11.00 w miejscowości Góra Grabowiec. Ustalenia policjantów wskazują, że kierująca volkswagenem 21-letnia  mieszkanka gm. Miączyn najprawdopodobniej w wyniku niedostosowania prędkości straciła panowanie nad pojazdem i na zakręcie wypadła z drogi wjeżdżając do rowu. Kobieta jechała sama. Była trzeźwa. Po wypadku trafiła do szpitala. Na szczęście jej obrażenia nie okazały się groźne.

Ogólnymi potłuczeniami zakończyła się również kolizja dwóch osobówek na skrzyżowaniu ulic Sadowej z Dzieci Zamojszczyzny w Zamościu. Z ustaleń policjantów wynika, że 25-latek kierujący toyotą nieudzielił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z mazdą, którą kierował 32-letni mężczyzna. W wyniku zderzenia do szpitala trafiła pasażerka mazdy - 31-letnia kobieta i jej niespełna dwuletnie dziecko.

Przed nami powroty z długiego majowego weekendu. Apelujemy do kierowców o odpowiedzialną jazdę, zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie czy wymuszanie pierwszeństwa to wciąż główne przyczyny zdarzeń drogowych do jakich dochodzi na naszych drogach. Nieodłącznym elementem niewłaściwych zachowań na drogach jest również brawura, brak wyobraźni i lekceważenie podstawowych zasad ruchu drogowego.

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz